Sakarya Ocak Dönüşümü Servisi

Sakarya Ocak Dönüşümü Servisi

Sakarya Ocak Dönüşümü Servisi

Sakarya Ocak Dönüşümü Servisi

Sakarya ocak dönüşümü hizmeti olarak Sakarya’nın her bölgesine hizmet vermekteyiz. İşyerlerinde kullanılan endüstriyel fırınların doğal gaza dönüştürülmesi ve gaz ayarlamaları yapılır. Periyodik bakım ihtiyacı duyan müşterilerimize de hizmet sunuyoruz. Daha önce tüplü olarak kullanılan set üstü ocağın doğalgaza uyarlanması için yapılan çalışmalara; sobaya doğalgaz dönüşü denir. Fırının içindeki fırın nozullarını biraz daha büyük delikli parçalarla değiştirdikten sonra ocağınızı doğalgazda kullanabilirsiniz. D

Sanayi tipi ocaklarda LPG'den doğalgaza, doğalgazdan LPG'ye dönüşüm yapılmaktadır. Bizi arayarak doğalgaza dönüştürülecek ocağın marka modelini bize anlatabilir ve doğalgaza dönüşüm hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Doğal Gaza Dönüşümde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Fırınınızın veya set üstü ocağınızın doğalgaz ile bağlantısı güvenli bir şekilde yapılmalıdır. Bağlantı borusu sıkıldıktan sonra gaz kaçak testi yapılmalıdır. Gaz sızıntısını test etmek için, bir süngere bulaşık sabunu sürülür ve köpüklenir. Test, köpük ek yerlerinin ovulmasıyla gerçekleştirilir. Daha güvenli bir doğal gaz testi için, bir test makinesi ile test etmek gerekir. Ayrıca ocak için takılacak doğalgaz nozullarının cihazınızın markası ile uyumlu olması gerekmektedir. Brülör alev ayarı da iyi yapılmalıdır. Aksi takdirde aşırı yanan ocaklarda tencere ve tavalarda kararma ve alev israfı olacaktır.

Ocaklarda Görülen Sorunlar

Ocaklarda daha hafif bir sorun yaşıyorsanız elektrik bağlantınızı kontrol edin ve bizi arayın. Ocaklarda alev az ya da çok yanıyorsa nozullar temizlenmeli, sıcak suda kaynatılan nozullar iyice temizlendikten sonra yerine takılarak bozulmadan çalışmaya devam edilir. Direnci ve termostatı kontrol edin. Doğalgaz veya LPG ile çalışan ocaklar, yanıcılık bölümlerindeki gözeneklerin zamanla tıkanması sonucu fırının verimli çalışmasını engeller. Kuzinenin üzerindeki alev gözeneklerini açın ve iyice temizleyin. 

Randevu Alın